• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa
im. Heleny Gieburowskiej w Głuchowie

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

logotypy Ciag znakow EKOPRACOWNIA RPWEE poprawione

 

Otwarcie Ekopracowni edukacyjnej o tematyce „Rok w przyrodzie” w Szkole Podstawowej im. Heleny Gieburowskiej w Głuchowie

Początek grudnia obfitował w ważne wydarzenia dla społeczności naszej szkoły. Po kilkutygodniowych pracach remontowych otwarto Ekopracownię. Ta nowoczesna sala powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przy udziale środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej oraz finansowemu wsparciu Gminy Czempiń. Nasza szkoła – jako jedyna w powiecie kościańskim - dysponuje tak nowoczesną ekopracownią. Przestrzeń zaaranżowana została w kierunku STEAM.
W chwili obecnej to jeden z najnowszych trendów w edukacji. Praca metodą steam polega na łączeniu wiedzy z różnych dziedzin z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. To rozwijanie kompetencji przyszłości w sprzyjającym i inspirującym otoczeniu. Nowoczesna ekopracownia wykorzystywana będzie podczas edukacji wspierającej rozwój uczniów, którzy w efekcie potrafią myśleć w sposób innowacyjny i niestandardowy.
Uroczyste otwarcie odbyło się 14 grudnia 2023 r. Wśród zaproszonych gości, znaleźli się: : Burmistrz Gminy Czempiń Pan Konrad Malicki, Zastępca Burmistrza Pan Andrzej Socha, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Czempinia Pan Łukasz Stasiak, Kierownik Referatu Funduszy Zewnętrznych Pani Paulina Adamczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czempiniu Pani Arleta Adamczak, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Czempiniu Pani Honorata Ruszkowska, Kierownik Centrum Usług Wspólnych Pani Małgorzata Olszewska oraz Prezydium Rady Rodziców, w składzie: Przewodniczący Pan Krzysztof Golak, Zastępca Przewodniczącego Pani Ewa Danielewicz – Urbaniak, Sekretarz Pani Agnieszka Marciniak i Skarbnik Pani Agnieszka Staśkowiak. Na wstępie przedstawiono zakres wykonanych prac remontowych oraz zaprezentowano zakupione wyposażenie. Następnie goście wcielili się w role uczniów i wzięli udział w lekcji przyrody, którą przeprowadziła dyrektor Mirosława Kajoch. W trakcie zajęć wykorzystane zostały elementy oceniania kształtującego, które od 2022 roku funkcjonuje w szkole. Uczestnicy poznali cel zajęć oraz kryteria sukcesu do tematu „Budowa układu krwionośnego człowieka”. Temat zajęć nie był przypadkowy. Nawiązywał do projektu „Ekopracownia, zielone serce szkoły”. Goście wcielając się w rolę uczniów, pracowali w grupach, przeprowadzali doświadczenia i obserwacje przyrodnicze. Zaprezentowane zostały szerokie możliwości nowoczesnej pracowni. Między innymi prowadzono obserwację preparatów przez mikroskopy, wysłuchiwano bicia własnego serca, badano tętno przed i po wysiłku fizycznym oraz obserwowano przepływ krwi przez model ludzkiego serca. Do podsumowania zajęć wykorzystano kostki edukacyjne CEO. Udział w warsztatach sprawił radość naszym gościom i ukazał namiastkę aktywizujących metod, które na co dzień wykorzystujemy podczas zajęć.
Dziękuję wszystkim za udział w tym wyjątkowym spotkaniu i zachęcam do zapoznania się z materiałem filmowym z wydarzenia.

Mirosława Kajoch

 

 Otwarcie Ekopracowni - film

 

 s1

s2s3s4s5s6s7s8
s9

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook