• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa
im. Heleny Gieburowskiej w Głuchowie

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Zdjęcie WhatsApp 2024 01 16 o 21.07.31 c02dd90d1

W Naszej Szkole 14.01.2024 r odbyła się wystawy fotografii przyrodniczej - Dawida Lemańskiego i Damiana Musialskiego pt. "ŻYCIE NAD KANAŁEM OBRY", podczas której można było wesprzeć WOŚP oraz leczenie Krystiana.

Na wystawie zaprezentowany zostanie cykl fotografii oraz realizacji wideo dwójki wielkopolskich artystów - pracujących we wspólnym projekcie „Życie nad kanałem Obry”. Podczas trwania wystawy można było porozmawiać z autorami wystawy, którzy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Opowiadali jak wygląda ich praca nad projektem.  

Projekt „Życie nad kanałem Obry” - Dawid Lemański / Damian Musialski - „Realizowane fotografie powstają po wielogodzinnych oczekiwaniach na zwierzynę często w zbudowanych przez Nas czatowniach. Planowanie takich „zasiadek” jest wieloetapowe. Zaczynamy w domu – od planu, analizy miejsca – oglądając min. Mapy Google. Później w aplikacji Google Earth sprawdzamy ukształtowanie terenu i to co się na nim znajduje. Następnie czas na rekonesans w terenie. Te godziny i kilometry przemierzone w lesie dają właściwy ogląd w dalszych planach. Kolejnym punktem jest decyzja nad wyborem miejsca a finalnie obserwacja w nim. Posiadana wiedza i przygotowanie do pozyskania efektów fotograficznych, pomimo kilkunastogodzinnych oczekiwań – na to jedno „wspaniałe ujęcie” - często finalnie kończy się powrotem do domu – bez efektów - z pustą kartą „SD”. Ale nie poddajemy się i dalej „czatujemy” – Nad kanałem Obry. Przyroda i jej ogląd to dla Nas wielka inspiracja do twórczej kreacji.”

Damian Musialski - ur. w 1978 roku w Kościanie - zawodowo zajmuje się fotografią ślubną i rodzinną tworząc wspólnie z żoną markę „Pastelovestudio”. Początkowe wyjścia w teren, były sposobem na odpoczynek od zgiełku wesel. Pierwsze spacery były bez aparatu. To telefonem powstały pierwsze dokumentalne zdjęcia krajobrazu. Kolejne wyjścia były już bardziej zorganizowane i coraz większą ilością sprzętu. Na zdjęciach, nie były tylko krajobrazy, ale czasami pojawiały się przypadkowo napotkane w terenie sarenki. Tak rozwijała się pasja, której efektem jest wystawa.

Dawid Lemański - ur. w 1987 roku w Kościanie - nigdy nie stronił od przyrody, jednak spotkanie z Damianem wyzwoliło w nim pasję do jej fotografowania. Zdolności konstrukcyjne oraz spokój pozwalają mu tworzyć czatownie a później przesiadywać w nich wiele godzin w oczekiwaniu na „modela”. Dawid poza „zdjęciami na ziemi” - zajmuje się także tworzeniem zdjęć i filmów z perspektywy powietrznej - fotografia z lotu ptaka – dron.

Wystawa zostanie przeniesiona do Centrum Kultury w Czempiniu.

Poniżej link do filmu z wydarzenia:

https://drive.google.com/file/d/1zkA_KJOASRuVnr9ruXYRaOX8qhKV4sxq/view?usp=sharing

oraz film promujący projekt:

https://www.youtube.com/watch?v=pqeCJ3rUga8

Joanna Antkowiak

Zdjęcie WhatsApp 2024 01 16 o 21.07.33 9bb0154c3

Zdjęcie WhatsApp 2024 01 16 o 21.07.33 598a89af2

facebook