• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa
im. Heleny Gieburowskiej w Głuchowie

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Niedzielny, majowy piknik „EKO family”, zgromadził uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Wspólnie spędzony czas stanowił podsumowanie programu „Ekopracownia”, realizowanego w ramach Programu Priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.

Oficjalnie piknik otwarli: Mirosława Kajoch Dyrektor Szkoły, Krzysztof Golak – Przewodniczący Rady Rodziców oraz Ewa Danielewicz Urbaniak – Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców. Po części oficjalnej nadszedł czas na korzystanie z przygotowanych atrakcji. Rodzice przygotowali strefę smakosza i łasucha. Częstowali domowymi wypiekami, watą cukrową, popcornem, napojami oraz smaczną zupą pomidorową, którą przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Jarogniewic.

Jako pierwsi, swoje umiejętności i talenty zaprezentowali nasi uczniowie: dziewczęta tańczące w zespole LZS Głuchowo oraz  Szkole Tańca Poezja i Szkole Muzycznej w Kościanie. Uczestnicy pikniku mogli spróbować swoich sił i rozwijać umiejętności w strefie kreatywnej, gdzie wyplatali makramy, budowali drewniane konstrukcje lub malowali na różnych materiałach. W strefie edukacyjnej sprawdzali swoje umiejętności segregowania odpadów, tworzyli ekologiczne stroje, ćwiczyli komunikację niewerbalną i odkrywali wirtualny świat z goglami VR. Każdy mógł spróbować swoich sił w grach zespołowych i zawodach sportowych oferowanych w strefie ruchu. Po wysiłku fizycznym chwile wytchnienia oferowała strefa relaksu, w której można było samodzielne stworzyć „gniotka” i odpocząć na leżakach delektując się świeżą wodą ze stoiska promowanego przez PGK Czempiń. 

Każdy posiadacz roweru i zwolennik ekologicznego transportu mógł oznakować swój dwukołowy pojazd w punkcie, który prowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Kościana.

Podczas pikniku podsumowano konkursy ekologiczne i nagrodzono zwycięzców. Omówiono efekty całorocznych działań podejmowanych przez szkołę w zakresie ekologii.

 

Mirosława Kajoch

 

pikpik1pik2pik3pik4

pik11pik12

pik10

pik5pik7pik8

pik9piknik

 

 

 

 

facebook