• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa
im. Heleny Gieburowskiej w Głuchowie

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Mit 1

Bartosz Kiereta i Maciej Majorczyk - uczniowie klasy szóstej z całą pewnością mogą powiedzieć, że maj to ich ulubiony miesiąc. Panowie wzięli udział w dwóch trudnych konkursach przedmiotowych i zajęli wysokie miejsca.

17-go maja wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Matematycznym „Obiekty Powiatu Kościańskiego w Liczbach odbywającym się w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Starym Luboszu. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów z 12 szkół powiatu kościańskiego. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych  wśród młodzieży, popularyzowanie matematyki w życiu codziennym i rozwijanie zdolności logicznego myślenia. Uczniowie mieli możliwość wykazania się umiejętnością stosowania matematyki do rozwiązywania problemów praktycznych. Nasi uczniowie zajęli III miejsce zdobywając maksymalną liczbę punktów i tylko kolejność oddanych prac decydowała o zajętym miejscu.

29-go maja w Szkole Podstawowej im. Mariana Koszewskiego w Kościanie odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Tym razem panowie pracowali indywidualnie, rozwiązując zadania otwarte dotyczące wiedzy na temat mitów spisanych przez Jana Parandowskiego. Konkurs okazał się bardzo trudny, a ciekawym rozwiązaniem była możliwość podpisania pracy mitologicznym pseudonimem. Nasi uczniowie niczym Posejdon i Apollo zdobyli odpowiednio: VI miejsce – Bartosz Kiereta oraz III miejsce – Maciej Majorczyk.

Ogromne gratulacje!!!

Krzysztof Barłożyk

Karolina Sobol-Włodarczak

Mit 2 Mit 3

obiekty 1

Obiekty 2

Obiekty 3

facebook