• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa
im. Heleny Gieburowskiej w Głuchowie

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

 🍏 🍏 🍏 🍏 🍏Światowy Dzień Jabłka 🍏🍏🍏🍏🍏  ma swoje korzenie w Europie. Został ustanowiony 21 października 1990 roku przez brytyjską organizację charytatywną Common Ground. Od samego początku miał być nie tylko świętem na cześć tych popularnych owoców, ale też pokazem różnorodności.Jabłko, które ma tak wiele odmian, uznano za doskonały symbol różnorodności. Dzień Jabłka miał też odgrywać ważną rolę w podnoszeniu świadomości na temat żywności i pokazywać, jak bardzo potrzebujemy lokalnych produktów.  Choć początkowe znaczenie tego święta zostało nieco zapomniane, miłośnicy jabłek na całym świecie nadal entuzjastycznie wykorzystują je jako okazję do zachwycania się ponad 7500 różnymi odmianami jabłek uprawianymi na całym świecie. Zachycaliśmy się również MY!

👉Te owoce dostarczają nam mnóstwo witamin i energii! Kto z nas ich nie lubi? Jedni lubią słodkie, inni kwaśnie, kruche, twarde, soczyste…

Każde jabłuszko zawiera 10% CUKRU.

🤓💡Dlaczego warto jeść jabłka?

🍎Skórka jabłka zawiera chrom – minerał, który odgrywa ważną rolę u w działaniu insuliny. Insulina jest hormonem, który pomaga regulować poziom cukru we krwi, umożliwiając wykorzystanie cukru do produkcji energii.

🍏Jabłka są bogatym źródłem błonnika pokarmowego, dzięki czemu dają uczucie sytości i przyspieszają metabolizm, korzystnie wpływając na trawienie.

🍎Świeże jabłka są dobrym źródłem witaminy C i doskonałym źródłemkwercetyny, a także mają dużą liczbę polifenoli.

🍏Wszyscy daliśmy się ponieść magii jabłka, realizaujac zadania w ramach projektu edukacyjnego "Dzień Jabłka". Podczas zajęć  dowiedzieliśmy się, jakie są właściwości jabłek, jak się je uprawia, dlaczego powinno się je jeść ze skórką, a także, jak ważne jest to, by przed zjedzeniem jabłka zawsze myć. 

🍏Klasy edukacji wczesnoszkolnej liczyły jabłka w sadzie oraz przygotowały papierowe jabłuszka, które zawisły na szkolnej jabłoni 🍏

🍎 Klasy starsze rozwiązywały zadania matematyczne, pisały opowiadania lub wiersze oraz przygotowały reklamę jabłka 🍎

🍏 🍎 W tym dniu wszyscy poznaliśmy smak najlepszych jabłek z Głuchowa 🍎🍏

🍎 Dziękujemy SAD GŁUCHOWO TOP FARMS WIELKOPOLSKA za wyśmienite jabłka i współpracę🍏

 

Mirosława Kajoch 

 

 j1 jk11111111jablko11jablko22jablko33jablko44jablko55jablko66jablko77

j88j99jj00

 jk1jk2jk3jk5

 

facebook