• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa
im. Heleny Gieburowskiej w Głuchowie

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

logo ETR Tekst łatwy do czytaniaSzkoła Podstawowa w Głuchowie usytuowana jest przy ul. Kościańska 28 w Czempiń. 1.Zapewnia obsługę osób z niepełnosprawnościami, w szczególności osób poruszajacych się na wózkach inwalidzkich.

1.Na parkingu przed wejściem do budynku szkoły wyznaczone są dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

2.Przy głównych drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek, którym osoba z niepełnosprawnością powiadamia pracownika obsługi o swojej obecności. Pracownik obsługi pomaga osobie z niepełnosprawnością w dotarciu do sekretariatu szkoły. 4.Sekretarz szkoły udziela w/w osobie wszelkich niezbdenych informacji oraz pomocy w załatwieniu sprawy. Pracownik obsługi pomaga osobie z niepełnosprawnością w poruszaniu się po terenie szkoły oraz opuszczeniu budynku.

3.Budynek szkoły wyposażony jest w podjazd (rampę) umożliwiającą dostanie się do budynku szkoły. Osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim swobodnie może poruszać się po holu. Swobodnie przemieści się do gabinetu Dyrektora Szkoły, sekretariatu, sali lekcyjnej oraz świetlicy szkolnej, znajdujących się na parterze.

4.Na drzwiach widnieją kontrasowe nalepki z nazwami i numerami sal oraz adekwatne oznaczenia w języku brajla.

5.Szkołą wyposażona jest w kontrastowe strzałki informujące jak można dotrzeć do wybranego miejsca. W szkole znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jest wyznaczone specjalne miejsce postojowe do wózka inwalidzkiego.

6.Niezależnie od przepisów, każdy pracownik Szkoły Podstawowej w Głuchowie ma obowiązek okazania wszelkiej pomocy osobie z niepełnostrawnością.

 

facebook