
Z dumą informujemy o znakomitym osiągnięciu naszych uczniów – Igora Jurgi oraz Tymona Rajewicza – którzy wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Co dwie głowy to nie jedna” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Mariana Kozewskiego w Kościanie.
Konkurs składał się z dwóch etapów, wymagających od uczestników nie tylko wiedzy matematycznej, ale także logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz umiejętności pracy zespołowej.
W pierwszym etapie uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami, takimi jak tangram, „intruz”, kwadrat magiczny, przysłowia z liczebnikami oraz logogryf. Maksymalnie można było zdobyć 20 punktów. Igor i Tymon zaprezentowali się znakomicie, tracąc zaledwie 1 punkt.
Drugi etap miał formę testu jednokrotnego wyboru, w którym do zdobycia było 15 punktów. Również tutaj nasi uczniowie wykazali się wysokim poziomem przygotowania, tracąc tylko 1 punkt.
Ostatecznie, z imponującym wynikiem 33 punktów na 35 możliwych, Igor Jurga i Tymon Rajewicz zajęli II miejsce w konkursie.
Serdecznie gratulujemy uczniom tego wspaniałego osiągnięcia oraz życzymy dalszych sukcesów matematycznych!
Krzysztof Barłożyk




